Publicēts: 03.01.2018.

Latvijas Banka sākas ar brīvās Latvijas dzimšanu. Kamēr mūsu vecvectēvi stājās pretim Bermontam, mājās viņus atbalstīja mātes, sievas un meitas, dibinot “Latviešu sieviešu zelta fondu”. Viņas brīvprātīgi šķīrās no savām zelta un sudraba vērtslietām, lai veidotu rezervju krājumus jaundzimušās valsts nosargāšanai. Šie krājumi kļuva par jaunās valsts finanšu sistēmas balstu – Latvijas Banku. Tā rūpējās par naudas stabilitāti, drošību un tautsaimniecības politiku, palīdzot Latvijai augt un attīstīties par vienu no sekmīgākajām valstīm pirmskara Eiropā. Šo kāpienu apturēja okupācijas varas, tomēr neatkarības atjaunošana ļāva atdzimt vienam no valstiskās neatkarības simboliem – nacionālajai bankai. Vēl šodien mums turpina piederēt tas kapitāls, ko toreiz saziedoja Latvijas tauta, atgādinot par mūsu kopīgo spēku un varēšanu.

Šodien Latvijas Banka joprojām veic iesākto misiju, kas tai tika uzticēta pie Latvijas dzimšanas šūpuļa. Tāpat kā toreiz, tā rūpējas, lai Latvijā iedzīvotājiem būtu droša un vērtīga valūta un valdītu ilgtermiņa stabilitāte. Latvijas Banka gan sniedz savu neatkarīgo redzējumu nākotnes lēmējiem valsts vadībā, gan izglīto finanšu lietās jaunāko paaudzi. No skaidrās naudas aprites līdz tehnoloģiski modernām finanšu infrastruktūrām – Latvijas Banka nodrošina naudas apriti valstī un ir finanšu sistēmas mugurkauls. Un līdz ar Latvijas atgriešanos Eiropas valstu saimē nacionālā banka kopā ar pārējo valstu centrālajām bankām lemj visas Eiropas kopīgās valūtas attīstības politiku.

Arī nākotnē Latvijas nacionālā banka ar savām zināšanām un ekspertīzi turpinās stiprināt Latvijas vietu globālajā, strauji mainīgajā pasaulē. Taču, lai kādas pārmaiņas nestu rītdiena, sava centrālā banka mums vienmēr nodrošinās valūtas stabilitāti un tās vērtības saglabāšanos. Latvijas Banka turpina sargāt arī tai uzticētos zelta krājumus un vairot Latvijas stratēģiskās rezerves. Tas ļauj ikvienam no mums būt pārliecinātam, ka Latvija nākotnē kļūs par vēl zinošāku, stabilāku un turīgāku valsti. Latvijas Bankas nacionālā misija ir darīt visu, lai Latvija veidotos par brīvu, eiropeisku valsti, kur droši un turīgi dzīvot mums un mūsu bērniem.